Okouzlující národní parky Thajska

22. dubna 2009 v 12:46 | MilíQ xP |  From the world

Okouzlující národní parky Thajska

V tomto dvoudílném seriálu vás provedeme po národních parcích Thajska, které jsou vyhlášené po celém světě. Hřmící vody vodopádů, duhové barvy ledňáčků, bohatá fauna a flóra, nezapomenutelné přírodní scenérie - to vše a daleko více nabízejí přírodní unikáty Thajska, které si země tak pečlivě chrání a opatruje a které ve vás zanechají vzpomínky na celý život. Přehled parků, kterými se budeme postupně zabývat naleznete níže.
Tento mohutný vodopád je chloubou parku Sai Yok.

/* <![CDATA[ */ var gData = [ { alt : "Tento mohutný vodopád je chloubou parku Sai Yok", description : "Tento mohutný vodopád je chloubou parku Sai Yok", author : { author : "", authorUrl :"", source : "ESO travel", type : "dynamic", sourceUrl : "http://www.esotravel.cz/" }, small : {url:""}, big : { url:"http://media.novinky.cz/479/164793-gallery1-gaki8.jpg", width:497, height:279 } } ]; new SZN.GalleryMaker('singleTop','gallPicture',pictureConf,gData); /* ]]> */
Tento mohutný vodopád je chloubou parku Sai Yok.

Přírodní bohatství parku Erawan

Erawan byl založen roku 1975 jako 12. thajský národní park. Jeho vápencové kopce se nacházejí ve výšce 165-996 m.n.m. Najdete tu množství menších i větších potoků, které zde pramení a poskytují životodárnou sílu okolním bujným porostům. Park je chráněn proti prudkým monzunovým přívalům vysokými kopci, proto sem hodně turistů jezdí i v tomto období, kdy se park stává skutečným vodním rájem. Nejteplejším obdobím je tu únor až duben.
Tříhlavý slon Erawan je jedním ze symbolů stejnojmenného parku
//<![CDATA[ var data_164789 = [{ alt : "Tříhlavý slon Erawan je jedním ze symbolů stejnojmenného parku ", description :"Tříhlavý slon Erawan je jedním ze symbolů stejnojmenného parku ", author : { author : "", authorUrl :"", source : "ESO travel", type : "dynamic", sourceUrl : "http://www.esotravel.cz/" }, small : {url:"http://media.novinky.cz/478/164789-top_foto2-yzq1h.jpg"}, big : { url:"http://media.novinky.cz/478/164789-original1-yzq1h.jpg", width:800, height:600 } }]; //]]>
Tříhlavý slon Erawan je jedním ze symbolů stejnojmenného parku

Tříhlavý slon Erawan
Erawan se vyskytuje ve spojení s vyobrazením krále bohů disponujícího obrovskou mocí nad přírodními živly (zejména vodním). Čtyři sochy boha a Erawana, který se stal jeho oblíbeným slonem a také vozítkem, můžete najít v chrámu Wat Arun v Bangkoku nebo v Muzeu Erawan v Samut Prakan.
Na procházkách se tu můžete setkat se smíšeným opadavým lesem, který přechází v suchý les a tropický prales. Příjemné a stálé podnebí parku Erawan poskytuje dobré podmínky pro výskyt mnoha druhů savců, plazů a obojživelníků. Potkat zde tedy můžete tygry, gibbony, zajíce a mnoha další zvířata. Ti z vás, které láká studovat jejich život v přirozeném prostředí si zde budou připadat jako v "ráji".
Národní park Erawan je známý také svým krásným vodopádem
//<![CDATA[ var data_164790 = [{ alt : "Národní park Erawan je známý také svým krásným vodopádem ", description :"Národní park Erawan je známý také svým krásným vodopádem ", author : { author : "", authorUrl :"", source : "ESO travel", type : "dynamic", sourceUrl : "http://www.esotravel.cz/" }, small : {url:"http://media.novinky.cz/479/164790-top_foto2-zl0ay.jpg"}, big : { url:"http://media.novinky.cz/479/164790-original1-zl0ay.jpg", width:600, height:487 } }]; //]]>
Národní park Erawan je známý také svým krásným vodopádem

Navštivte zdejší vodopád

Bezesporu nejzajímavějším místem je vodopád Erawan, jehož sedm stupňů je obklopeno krásnými lesy s množstvím stezek, po kterých se můžete dostat až k 6. stupni. Pokud byste chtěli až nahoru, musíte se vyšplhat po skále. Obtížný výstup za to ale opravdu stojí. Na vrcholku vás ohluší hřmot vodopádu a vy uvidíte masy vod padající dolů a tříštící se o kameny vyčnívající z jezírka pod ním. Dalšími místy, která můžete navštívit je např. jeskyně Phar That, která je přeplněna krápníky a na stěnách si můžete "přečíst" geologické složení místního vápence, nebo jeskyně Mi, v níž naleznete pět komor s kameny a krápníky, které vás okouzlí svým podivným tvarem a barvami.

K "Železnici smrti" do Sai Yok

Park Sai Yok vznikl roku 1980. Celý povrch je pokryt převážně vápencovými horami, kde se průměrná teplota pohybuje mezi 15-30°C. Smíšený opadavý les, tropický a bambusový prales, tuři, tygři, kanci, vysoká, občas tu najdete i slony a ptáky. Zvláštním jevem je tu migrace zvířat, která se přesunují přes hranice do Myanmy a zpět. Pokud byste se trefili do jejich "pouti", čekal by na vás nezapomenutelný zážitek, kdy se tisíce zvířat přesunuje jediným směrem, aniž by bralo v potaz jakékoliv nebezpečí. Jdou si za svým pro nás nepochopitelným cílem.
Nejmenší savec světa
Pouze v parku Sai Yok žije nejmenší savec světa - netopýr paní Kitti. Váží pouhé dva gramy a pro ty, kdo mají slabší zrak je téměř "neviditelný". Jeho délka se totiž pohybuje mezi 2,5 a 3 cm s rozpětím křídel kolem 10cm.

dynamic-picture-top_foto2__164791

Most přes řeku Kwai

Toulky po parku

Při návštěvě byste neměli vynechat vodopád Sai Yok i jeho většího bratra Sai Yok Noi. Po občerstvující atmosféře prosycené vodní tříští se můžete vydat do krápníkové jeskyně Lawa ležící 20 km jižně od Sai Yok. Pro ty otrlejší tu je most přes Železnici smrti nebo také Most přes řeku Kwai (podle stejnojmenného filmu). Uvidíte stavbu, která se stala klíčovým bodem zásobovací trasy mezi Bangkokem a barmským Rangoonem a při jejíž stavbě zemřela pětina otroků, kteří na ní pracovali.

Za orchidejemi do Nam Nao

Park Nam Nao vznikl roku 1972 a patří mezi nejkrásnější parky Thajska. Nachází se v neobvyklé a fascinující krajině, která si vás na první pohled podmaní. Setkáte se tu s dominujícími vysokými borovicemi, jejichž koruny se vypínají vysoko k nebi, opadavými lesy a vždy zelenou horskou trávou.

dynamic-picture-top_foto2__164838
Orchidejí je v parku Nam Nao celá řada

Díky horám a lesům jsou tu citelnější rána a noci. Průměrné denní teploty se ale drží na příjemných 25°C. Při procházkách dávejte pozor na tygry a leopardy, kteří tu volně žijí a množí se. Dále tu můžete narazit na lišky, dikobrazy, jeleny, králíky aj. nebo si přičichnout k omamné vůni orchidejí a pozorovat přitom na 340 druhů motýlů poletujících okolo vás.


Tak co?? Stavíme se?? ;P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.