Svůdné rty

16. ledna 2009 v 20:13 | MilíQ xP |  Beauty
Magická moc krásně vybarvených rtů trochu upadla v zapomnění poslední dobou, kdy je žhavým trendem nahé líčení nebo kouřové stíny, ke kterým se hodí téměř neviditelná pusa. Pravda, lesky jsou pořád v kurzu a přirozeně zářivými rty nikdy nic nezkazíte. Jenže i s leskem se vyplatí dát si malinko práci, stačí pár drobných triků a z nenápadných polštářků se vyklubou naprosto dokonalé.

Udržujte je ve formě!
Základem je mít rty zdravé a vyživené. Drobných šupinek se zbavíte, když je promasírujete měkkým zubním kartáčkem. Pak na noc naneste kosmetickou vazelínu nebo balzám. Existují i speciální masky s kolagenovým efektem, které vám pusinku prokrví a polštářky se pěkně nafouknou. Ideálním revitalizačním programem je ale každopádně líbání, tak na něj nezapomínejte!

Dělejte divy s leskem!
Pro každodenní nošení do práce nebo na oběd s vaším vyvoleným se výrazné barvy skutečně nehodí. Zvlášť, jestli máte od přírody výrazné rty, působila byste s tmavým odstínem příliš vulgárně. Proto sáhněte po lesku nebo transparentní rtěnce (ty mají málo pigmentu a spíš rty přirozeně zvlhčují) - čím smyslnější pusu máte, tím víc byste měla ubrat na záři. Místo bezbarvého odstínu rozveselte svůj úsměv barvičkami - hitem je momentálně zlatavá a meruňková, nesmrtelnou zůstává něžná růžová. Nebojte se zaexperimentovat s odstíny, které jste nikdy nepoužívala - drobná a přitom působivá změna je vždycky příjemná. Nenápadně dodáte rtům krásný tvar, když obtáhnete koutky konturou v barvě pleti a leskem trošičku přetáhnete přes vrcholky horního rtu.

Královna večera!
Na večer si dejte záležet a proměňte svůj úsměv ve vražednou zbraň. Při roztírání make-upu přetřete slabou vrstvičkou i pusu. Pak vykreslete konturkou (odstín by měl být stejný jako rtěnka nebo malinko tmavší) od středu dokonalý obrys a potom celé rty ještě konturou lehce vybarvěte do ztracena (nic nevypadá hůř, než když vám po třetím drinku sleze rtěnka a zůstane jen konturka). Pak štětečkem naneste krémovou rtěnku, otiskněte do ubrousku a přidejte další vrstvu. Do středu horního i dolního rtu vklepněte kapku lesku (můžete si dovolit i třpytivý). Jste připravená stát se královnou večera!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.